Brzydkie przebarwienia i blizny to pozostałości po nie leczonym trądziku. Jak z nimi walczyć?


Skinoren – oparty na bazie kwasu azelainowego. Ładnie rozjaśnia przebarwienia, jednak, aby efekty były najlepsza należy go stosować około 3-4 miesiące. Cena około 44 zł (znajdź najtaniej).

No-scar- krem na blizny z masy perłowej. Znacząco poprawi wygląd skóry, rozjaśnia oraz skutecznie wygładza przebarwienia i blizny powstałe w wyniku trądziku, a także zabiegów chirurgicznych, czy oparzeń. Skuteczny w walce z rozstępami. Cena około 50 zł (znajdź najtaniej).

Mikrodermabrazja- polega na usunięciu- ścieraniu wierzchniej warstwy naskórka przy użyciu specjalnej głowicy ścierającej. Jej powierzchnia pokryta jest kryształkami diamentu, które w sposób stopniowy złuszczają obumarły naskórek. Nie ma, więc ryzyka uszkodzenia powierzchni skóry. Jednak, aby efekty były widoczne należy wykonać od 3 do 10 zabiegów. Regularnie stosowany wyraźnie odświeża skórę, przez co jest widocznie młodsza, piękniejsza i bardziej promienna.

Cena jednego zabiegu około 200 zł.

Działanie mikrodermabrazji:
Niweluje drobne zmarszczki, pobudza produkcje kolagenu i elastyny, wygładza skórę eliminując jej nadmierne rogowacenie. Zabieg jest bezbolesny i zalecany dla osób z drobnymi zmarszczkami, bliznami oraz przebarwieniami potrądzikowymi, szorstkim naskórkiem, czy łojotkiem.

Głównym przeciwwskazaniem są; stany zapalne skóry, grzybica, nie wyleczony trądzik przebiegający ze stanem zapalnym skóry, nowotwory skóry a także łuszczyca.

 

Peeling chemiczny – jego działanie polega na ścieraniu obumarłego naskórka. Przy systematycznym stosowaniu skóra staje się gładsza, a koloryt wyrównuje się. Wskazany dla osób z trądzikiem.

Kwasy AHA

  • Glikolowy – jego działanie polega na złuszczaniu naskórka. Regeneruje skórę, wspomaga odnowę naskórka. Występuje naturalnie w trzcinie cukrowej. Stężenie od 15%-70%.
  • Migdałowy – uzyskiwany z gorzkich migdałów. Działanie antybakteryjne, odbarwiające. Od dawna stosowany w leczeniu trądziku.


Domowe sposoby na przebarwienia i blizny

  • maseczka aspirynowa
  • natka pietruszki
  • cytryna
  • ogórek
  • aloes

Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na usunięci blizn po trądziku może być zabieg. Istnieje kilka metod, do najpopularniejszych należy elektrokoagulacja oraz laser.